Na základe magorov z EÚ dávam v známosť, že táto stránka (vpodstate ako všetky ostatné) využíva cookie tretích strán (Google). Keď sa vám to nelúbi tak:
- cookiny v prehliadači si proste zakážte, ak viete jak na to (a keď nie, tak poproste počítačovo zdatnejších kamarátov)
- alebo odinštalujte prehliadač, odinštalujte systém, počítač / tablet / smartfón zabaľte do krabice, presťahujte sa do jaskyne a nikdy nelezte na internet
Vyberte mesiac:
Vitajte
Na týchto stránkach uverejňujem svoje mesačné súhrny udalostí, ktoré boli hlavnými témami na Slovensku či celom svete. Bola snaha to písať stručne a podľa možnosti i vtipne, snažil som sa vyhýbať showbizu, pretože toho je aj tak v bulvároch plná prdel, ale nevyhýbal som sa tragédiám, ku ktorým som sa síce snažil pristupovať citlivejšie, ale napriek tomu môžu zaváňať pre niekoho až nepríjemným cynizmom.
K jednotlivým mesiacom sa dostanete jednoducho. Proste si hore naštelujete požadovaný mesiac a trafíte sa myšou (respektíve prstom, ak na toto čumíte cez dotykový displej) do tlačítka "Zobraziť". A keďže mesačník píšem od októbra 2004, tak k starším mesiacom sa už dostať nedá.

Apríl 2020

Korona je stále v kurze. Najblbšie to majú amíci, kde sa počet obetí počíta na tisícky denne, v Európe to však koncom mesiaca vyzerá na ústupe, dokonca aj Johnsona nám prepustili z nemocnice. I keď stále sú tu obavy z prípadnej druhej vlny. Na ľuďoch sa testujú prvé vakcíny, Nemci a Češi už špekulujú nad dovolenkami v Chorvátsku a západ po troche púšťa východniarskych pracovníkov, lebo zisťuje, že poniektore akože podradnejšie roboty tam nemá kto robiť. U nás sa v novej koalícii háda Matovič so Sulíkom, páč Riško radí, čo najskôr otvárať ekonomiku, bo tam vidí obrovský prúser, kým Igy má na linke doktorov, ktorý mu zas hovoria, že s koronou to ešte nie je sranda. Snažil sa to vysvetliť naštvaným pendlerom, po ktorých chcel negatívne pár dní platné testy na koronu, ktoré si ale musia zacvakať sami a pred Veľkou Nocou strašil slovač blackoutom. Potom vynadal novinárom, že to strašenie tak nemyslel a že to len blbo pochopili. No aj tak sa na šibačku ani moc nešibalo a aby ľudia nechodili za príbuznými, bol zákaz prechodu medzi okresmi. Faktom bolo, že okolo Veľkej Noci nám naozaj najrýchlejšie pribúdali nakazený, pár krát aj cez 100 denne a koncom mesiaca prekročil počet úmrtní cez 20. Ale bolo to hlavne tým, že sa korona dostala do domovu sociálnych služieb, kde odrovnala niekoľkých seniorov a do pár rómskych osád na východe. Rómovia karanténu brali dosť ťažko, takže ich museli strážiť policajti s armádou. Igy chcel ešte vyhradiť časy pre dôchodcov na nákup, ale opatrenie trvalo len deň, lebo pracujúci dôchodci sa sťažovali, že si nemajú kedy nakúpiť.

Inak máme zas rekordne suchú jar s mrazivými nocami, vzplanuli nám aj nejaké lesy. Najviac sa písalo o lese na Ukrajine, čo horel v okolí slávnej Černobyľskej elektrárni. V Rusku zas nejaký chlapík zastrelil piatich ľudí, páč sa príliš hlasno rozprávali pod jeho oknom. Strieľalo sa aj v Kanade, kde nejaký magor prezlečený za policajta zabil asi 18-tich ľudí, pričom prvé obede si vytipoval a potom zabíjal len tak náhodne. A Kim Čong Un sa nám niekde stratil. Objavili sa špekulácie, či tiež neschytal koronu, alebo to nejak nevyšlo s operáciou srdca a teda či to už nemá chudák za sebou. U nás Fico prišiel o ochranku a sem tam sa mu ujde pozornosť médií, ktoré využíva na kritiku koalície. Posledne označil prijaté programové vyhlásenie vlády za scifi a je pravdou, že v čase koronakrízy je dosť ambiciózne. Vyhlásenie nepodporila aj istá Cigániková zo SaSky, páč sa jej tam nepáči predstava unitárneho zdravotníckeho poistenia. Prezidentka Zuzka omilostila chalana, ktorý zabil svojho otca, ktorý terorizoval jeho a jeho matku, na druhej strane Marček za účasť na vražde Kuciaka, Kušnívorej a nejakého Molnára vyfasoval 23 rokov a proces s ujom Kočnerom stále pokračuje. V Košiciach zhorelo 5 áut, čo bola práca zrejme nejakého podpaľača. Najväčšou tragédiou Slovenska však bolo to, že sme prišli o nášho najlepšieho kapitána. Minister Naď mu totiž zrušil hodnosť. Vraj druhou možnosťou bolo v rámci krízovej situácie ho povolať zo zálohy a poslať ako provianťáka do Žehry a to by asi nedopadlo dobre.