Na základe magorov z EÚ dávam v známosť, že táto stránka (vpodstate ako všetky ostatné) využíva cookie tretích strán (Google). Keď sa vám to nelúbi tak:
- cookiny v prehliadači si proste zakážte, ak viete jak na to (a keď nie, tak poproste počítačovo zdatnejších kamarátov)
- alebo odinštalujte prehliadač, odinštalujte systém, počítač / tablet / smartfón zabaľte do krabice, presťahujte sa do jaskyne a nikdy nelezte na internet
Vyberte mesiac:
Vitajte
Na týchto stránkach uverejňujem svoje mesačné súhrny udalostí, ktoré boli hlavnými témami na Slovensku či celom svete. Bola snaha to písať stručne a podľa možnosti i vtipne, snažil som sa vyhýbať showbizu, pretože toho je aj tak v bulvároch plná prdel, ale nevyhýbal som sa tragédiám, ku ktorým som sa síce snažil pristupovať citlivejšie, ale napriek tomu môžu zaváňať pre niekoho až nepríjemným cynizmom.
K jednotlivým mesiacom sa dostanete jednoducho. Proste si hore naštelujete požadovaný mesiac a trafíte sa myšou (respektíve prstom, ak na toto čumíte cez dotykový displej) do tlačítka "Zobraziť". A keďže mesačník píšem od októbra 2004, tak k starším mesiacom sa už dostať nedá.

August 2020

Kvôli korone mnoho ľudí dovolenkovalo na Slovensku, takže tie hory naše boli dosť narvané. A tí, ktorý to riskli k moru nikdy nevedeli, či si nebudú dovču predĺžovať kvôli karanténe, bo situácia sa často menila zo dňa na deň. Faktom však je, že vírus zas naberá na sile. U nás v poniektoré dni pribúda aj stovka prípadov a bohužiaľ sa objavujú i úmrtia. Koronu objavili aj v Bohunickej atomke a odstavila dva Trnavské mekáče. Vo viacerých krajinách denné prírastky nakazených prekonávajú rekordy. Maďari od septembra zatvárajú hranice, aj keď pendleri by mali byť vraj v pohode. Slováci sa dohodli s čechmi, poliakmi a rakušákmi, že hranice si zatvárať nebudú.

Naši politici prázdninovali, takže veľa sa toho neriešilo. Akurát Sulík sníval o vodíku a rád by odlúčil cirkev od štátu, Remišová nahradila Kisku, ktorý zo zdravotných dôvodov definitívne odchádza z politiky a Fico si prihrieval polievočku nad istým slovákom, ktorý neprežil opateru belgických policajtov spred dvoch rokov. Onoho slováka zabásli za agresívne chovanie, potom si v cele trieskal hlavu o dvere a tak ho muži a ženy zákona spacifikovali, robili si pri tom srandu a nechali sa uniesť. No a ešte tu bola tá záležitosť s generálnou prokuratúrou. Čižnár končí a akosi ho nemá kto nahradiť, páč prezidentke Zuzke sa nelúbila novela zákona o prokuratúre. Ide vraj o pokus spolitizovať túto inštitúciu, k čomu sa priklonila i dočasná riaditeľka prokuratúry, nejaká Kováčiková. Igimu sa veto moc nepáčilo a tak prirovnal Zuzku ku Gašpimu a v Kováčikovej zas videl obhajkyňu tej děvky Jankovskej. NAKA si urobila akciu Šašovia, v rámci ktorej zatkla speváka náckovskej kapely Krátky proces ako aj bubeníka známejších Horkýže Slížov, páč ten im poskytoval nahrávacie štúdio a v Prahe bol zadržaný šestnásť rokov stíhaný Jožko Majský. V Kolibe na brehu už nie tak malebného Štrbského plesa si návštevníci užili vzrúšo, keď sa tam dobyl zrejme nejaký poliak, vystrelil pár krát do plafóna, zhrabol prachy a vypadol a vzrúšo mali aj v domove dôchodcov v Zemianskych Kostoľanoch, kde to pri požiari bohužiaľ neprežili dvaja seniori.

V českom Bohumíne to dopadlo o dosť blbšie. Nejaký týpek tam rodinné spory riešil podpálením dverí bytu na jedenástom poschodí, kde sa zrovna konala rodinná oslava a všetkých 11 ľudí vrátane detí to neprežilo. Šiesti uhoreli a piati vyskočili, no z jedenásteho to nemali šancu prežiť. Katastrofickým víťazom sa však stal Bejrút, kde v prístave rachol sklad s výbušninami. Spektakulárna explózia, ktorú prirovnávali k výbuchu atomovky, vyrobila vyše 200 nebožtíkov a 6000 zranených. Prístav bol zrovnaný so zemou a veľká časť mesta bola značne zdevastovaná. Libanon bol aj bez tohto ekonomicky v prdeli a tak tamojšia vláda radšej odstúpila. V Amerike furt blbnú kvôli černochom a korone, páč Donald tomu moc nepomáha a v Bielorusku vypukol bordel po prezidentských voľbách, kde to zas vyhral Lukašenko. Masívne demonštrácie riešil násilnými zásahmi, takže Európa už špekuluje nad sankciami. Ujo Putin zrejme prišiel o ďalšieho opozičníka. Istého Navaľnyjho vraj otrávili a tak ho friško previezli do Nemecka, hoci ruský doktori sa dušujú, že žiadne stopy po otrave nenašli. I v Čiernej Hore sú isté povolebné očakávania. Rekordná účasť totiž po tridsiatich rokoch prispela k víťazstvu proeurópskej strany, aj keď bolo to dosť na tesno. No a český Miloš spadol a zlomil si ruku. Mali by si toho svojho prezidenta holt tak trochu strážiť.