Na základe magorov z EÚ dávam v známosť, že táto stránka (vpodstate ako všetky ostatné) využíva cookie tretích strán (Google). Keď sa vám to nelúbi tak:
- cookiny v prehliadači si proste zakážte, ak viete jak na to (a keď nie, tak poproste počítačovo zdatnejších kamarátov)
- alebo odinštalujte prehliadač, odinštalujte systém, počítač / tablet / smartfón zabaľte do krabice, presťahujte sa do jaskyne a nikdy nelezte na internet
Vyberte mesiac:
Vitajte
Na týchto stránkach uverejňujem svoje mesačné súhrny udalostí, ktoré boli hlavnými témami na Slovensku či celom svete. Bola snaha to písať stručne a podľa možnosti i vtipne, snažil som sa vyhýbať showbizu, pretože toho je aj tak v bulvároch plná prdel, ale nevyhýbal som sa tragédiám, ku ktorým som sa síce snažil pristupovať citlivejšie, ale napriek tomu môžu zaváňať pre niekoho až nepríjemným cynizmom.
K jednotlivým mesiacom sa dostanete jednoducho. Proste si hore naštelujete požadovaný mesiac a trafíte sa myšou (respektíve prstom, ak na toto čumíte cez dotykový displej) do tlačítka "Zobraziť". A keďže mesačník píšem od októbra 2004, tak k starším mesiacom sa už dostať nedá.

December 2019

Ani pred vianocami nás politici neprestali obšťastňovať svojimi činmi alebo blbými rečami. Takže sme sa dočkali Počiatkovho priznania pravosti nahrávky, v ktorej s Trnkom kecal o Tipose i keď samotný Počiatek nevidí v nahrávke nijaký extra prúser, Fico chce dotrepať zlaté rezervy z Británie domov, páč tam vraj kvôli brexitu nie sú v bezpečí a Šefčovič sa koncom mesiaca pochválil podpísanou zmluvou, podľa ktorej rusi ani ukrajinci túto zimu s plynom problémy robiť nebudú. Robovi to však s tým zlatom neprešlo, nepodporila ho ani vlastná strana a tak aspoň natočil trapné videjko, kde karhá detičky v škôlke reprezentujúce opozičných politikov. Smer nepodporil ani Kálavskú v stratifikácii nemocníc, či povinnosti očkovať deti pred nástupom do škôlok a tak sa na to celé vyprdla a podala demisiu. Zdravotníctvo dočasne povedie ujo Pellegriny. Naša NAKA sa tentoraz dosť činila. Jednak poslala do väzby jutuberov Daňa a Vaského za podnecovanie ku kriminálnej činnosti a na Daňa sa našiel aj nejaký ten daňový podvod, jednak obvinila nášho Fica za to, že na plnú hubu súhlasil s obvineným Mazurekom, čím sa dopustil trestného činu schvaľovania iného trestného činu. Smerácky poslanci sa zaňho postavili a i mnoho Robovych neprajníkov sa čuduje, prečo ho z toľkých sprostostí čo navyvádzal obviňujú akurát z tej najmenšej. No určite to dopadne dobre, lebo ho bude obhajovať starý známy Kaliňák. Obvinený bol aj ujo Kiska ohľadom KTAGu, bývalý hlavný prokurátor Trnka zo zneužitia právomocí a súd poslal do väzby vedúceho predstavenstva ako aj hlavného ajťáka Tiposu.

To sa už ale v Prešove rozletel panelák, z čoho boli neskôr obvinený traja robotníci pracujúci v jeho okolí. Unikajúci plyn sa zrejme nahromadil v hornej časti stupačiek, kde explodoval. Vyžiadalo si to osem mŕtvych, ostatný ostali bez domova. Problematické to mali aj ľudia zo susednej bytovky, ktorým vyrazilo okná a tiež si museli pár dní počkať, kým sa vybuchnutý panelák nerozoberie u bude bezpečné sa tam vrátiť. Ľudia z okolia boli ústretový a mnoho slovákov poskytlo materiálnu pomoc. Potýčka vo Važci vyvolala iné reakcie. Skupinka neprispôsobivých občanov tam napadla chlapíka, ktorý im chcel dohovoriť, aby ich deti neobťažovali v škole jeho dcéru. Chlapík skončil bezvedomí v nemocnici a videom z incidentu si kotlebovci prihrievali polievočku. Ešte treba zmieniť, že pri Pezinku sa našla v jarku mŕtva žena, v Bratislave nejakému maníkovi ukradli behom opravy defektu vyše pol mega eur v hotovosti a Andruskó sa dohodol s prokurátorom na 15-tich rokoch, za vraždu Kuciaka a jeho snúbenice.

So zimou je to na kočku. Zasa padali teplotné rekordy, takže vianočný sneh mali snáď len na horách, ale taká Austrália je totálne v prdeli. Teploty tam dosahuju temer 50 stupňov v tieni, horia lesy, horia koaly a na klimatickom stretku kdesy v Madride fungovalo všetko po starom. Teda zúčastnený sa viacmenej dohodli len na tom, že sa nabudúce na niečom dohodnú. Do toho albáncov postihlo zemetrasenie, vďaka čomu 12 tisíc ľudí prišlo o domov, záplavy v Jakarte si spolu so zosuvmi pôdy vyžiadali asi 40-tku nebožtíkov a zatiaľ do 30 mŕtvych našli aj po tajfúne na Filipínach, kde kvôli nemu evakuovali cez 300 tisíc ľudí. A keďže ľuďom furt hrabe, tak sa strieľalo v New Orleanse, kde to skončilo len zraneniami, ale v Moskve si zastrieľal nejaký magor, ktorý zabil dvoch ľudí a piatich zranil, kdesi pri New Yorku iný debil v dome rabína pobodal nožom piatich ľudí, ktorý to našťastie prežili a na konci roka výbušnina v aute zabila v somálskom Mogadišu 90-tku nešťastníkov. Tentoraz šialeného strelca vyfasovali aj bratia češi, keď v ostravskej nemocničnej čakárni istý týpek, ktorý mal pocit, že nebol liečený ako by sa patrilo, zastrelil 6-tich ľudí, potom zdrhol autom, no keď ho dohnali vrtulníkom, zastrelil aj seba. Na východe Ruska nejakému autobusu rachla pneumatika, takže sa zdžubal do zamrznutej rieky a zahlušil 19 cestujúcich, rusom sa tiež na východe krajiny zdžubala ich najmodernejšia stíhačka, hoci pilot sa stihol katapultovať a v Kazachstane sa zdrbalo krátko po štarte lietadlo s bilanciou 12-tich mŕtvych a skoro 50-tkou ranených. Celkovo to mali rusi dosť blbé. Kvôli dopingu ich na 4 roky vykopli z medzinárodných športových podujatí, takže na najbližších majstrovstvách s nimi v hokeji aspoň neprehráme a ešte im to aj excentrický starosta nejakej pražskej časti Novotný nandal v relácii jednej ruskej telky. Teda akurát dosť primitívne provokoval a vlastne to celé pôsobilo trapne jak zo strany Novotného tak zo strany ruských moderátorov. A tak sa Putin mohol aspoň vytešovať z úspešných testov rakiet Avangard, ktoré vraj amíci nedokážu zachytiť a že to môžu rusi považovať za super darček do nového roku. Ešte treba spomenúť, že fínsky premiér podal demisiu, páč nezvládol štrajky v štátnom podniku a na jeho miesto nastúpila najmladšia premiérka na svete a briti mali ďalšie predčasné voľby, ktoré zasa vyhral Johnson.