Na základe magorov z EÚ dávam v známosť, že táto stránka (vpodstate ako všetky ostatné) využíva cookie tretích strán (Google). Keď sa vám to nelúbi tak:
- cookiny v prehliadači si proste zakážte, ak viete jak na to (a keď nie, tak poproste počítačovo zdatnejších kamarátov)
- alebo odinštalujte prehliadač, odinštalujte systém, počítač / tablet / smartfón zabaľte do krabice, presťahujte sa do jaskyne a nikdy nelezte na internet
Vyberte mesiac:
Vitajte
Na týchto stránkach uverejňujem svoje mesačné súhrny udalostí, ktoré boli hlavnými témami na Slovensku či celom svete. Bola snaha to písať stručne a podľa možnosti i vtipne, snažil som sa vyhýbať showbizu, pretože toho je aj tak v bulvároch plná prdel, ale nevyhýbal som sa tragédiám, ku ktorým som sa síce snažil pristupovať citlivejšie, ale napriek tomu môžu zaváňať pre niekoho až nepríjemným cynizmom.
K jednotlivým mesiacom sa dostanete jednoducho. Proste si hore naštelujete požadovaný mesiac a trafíte sa myšou (respektíve prstom, ak na toto čumíte cez dotykový displej) do tlačítka "Zobraziť". A keďže mesačník píšem od októbra 2004, tak k starším mesiacom sa už dostať nedá.

Január 2021

Keďže ten vianočný akože lockdown nepomohol, páč ho mali všetci na háku, tak sa uzatvárajú už aj kostoly či lyžiarske strediská. Situácia je furt blbá, počty mŕtvych sa držali po celý mesiac vysoko na to malé Slovensko a denne to bolo často i cez sto. Igy sa preto dostáva do svojho živlu, lebo môže vytiahnuť svoju atomovku v podobe dobrovoľne povinného celoplošného testovania. Predtým samozrejme zdžubával Sulíka za oneskorené testy, ktoré boli vraj aj tak naprd a zatiaľčo medzi sviatkami núdzovo zasadala vláda, on si dovolenkoval s rodinkou v Dubaji. Síce to bolo aj trošku pracovné, ale aj tak je zodpovedný za smrť tisícov slovákov. Riško s celou SaSkou sa rozhodol emocionálne útoky pána premiéra tradične ignorovať, no štve ich, že Kollárovcom na strane druhej prechádzajú také prešľapy, ako keď Holý po návrate z Anglicka dlabal na testovania či karanténu a vyhovoril sa len na výnimku. Odborníci tiež nie sú z testovania ktovieako odvarený, spoliehajú sa skôr na očkovanie, ktoré sa však na Slovensku rozbieha neuveriteľne pomaly. Keď sa dala zaočkovať i taká Cibulková či Šeliga, Igy pohrozil zdravotníkom pokutami za prednostné očkovanie, hoci práve tento celebritno politický papalášizmus by mohol presvedčiť antivaxerov, ktorých máme na Slovensku viac ako v iných krajinách. Bohatšie krajiny EÚ očkujú vo veľkom, no čelia nedostatku vakcín. Náš exkapitán Danko preto využíva situáciu a vraví, že akožto veľkoj ruskoj tavariš by mohol vybaviť dodávky ruskej vakcíny Sputnik. No a z detí nám pomaly vyrastá generácia blbá jak tágo, páč školy sú furt zatvorené.

Inak sa stále preberá Lučanského samovražda, Kolíková do vyšetrovacej komisie pozvala ľudí z opozície, no i tak sa objavujú konšpiračné teórie, ktoré z Lučanského robia hrdinu a Matoviča hlavného padúcha. Súd odsúdil na 19 rokov za zmenky Kočnera i Ruska, na druhej strane bol penťák Haščák prepustený na slobodu. NAKA sa aj naďalej činí, úlovkom mesiaca bol bývalý šéf finančnej správy Imrecze. Zistilo sa tiež sledovanie novinárky Tódovej a keďže v poslednej dobe dosť vynervovaný Fico spomínal čosi o jej stretnutí s istou sudkiňou na PCR testoch, špekuluje sa, či s týmto sledovaním nemá náhodou niečo spoločné. Sulík sa púšťa do Slávika, čo je chlapík stojaci za združením domových samospráv a často nezmyselnými podnetmi brzdí mnohé projekty. Lipšic zas straší istých ľudí čoby nádejný špeciálny prokurátor, Pellému zavesili na krk let vládnym špeciálom, keď si ním ešte v 2019-tom zašiel na operu do Drážďan a diplomovky boli zas na chvíľku v kurze potom, čo pre plagiát odstúpila rakúska ministerka. Igy na to reagoval len tým, že sa vzdá titulu, ak tak urobí aj plagiátor Gröhling. Magianovi sa pre zmenu rozpadá strana napriek tomu, že sa snaží vypustiť z trestného zákona extrémistické prejavy. Poniektorým sa však nepáči, že si vodca nedemokraticky posiľňuje právomoci.

Ale briti sú z EÚ konečne vonku. Škótom sa to nepáči a tak špekulujú, či sa zas nepokúsia odtrhnúť, aby sa následne mohli pritrhnúť k Únii. To už však všetci sledovali dav Trumpových prívržencov, ktorý vtrhol do Washingtonského Kapitolu, kde si následná mela vyžiadala piatich mŕtvych. Donald potom pripustil, že to svojimi rečami, ktoré si títo rabovači visvetlili ako povel k útoku prehnal a do histórie sa zapisuje ako prezident, ktorý druhý krát tesne pred nástupom deduška Bidena čelil impíčmentu. Joe sa začal činiť a prisľúbil napríklad návrat USA k Parížskej klimatickej dohode a zrušenie poniektorých hovadín bývalej administratívy. Putinovi sa možno tiež krátia jeho dni. Jeho odporcu Navaľného, ktorého onehdá otrávili novičokom, po návrate do Ruska zatkli, páč sa mu podarilo zverejniť video Putinovho zámku. To spustilo masívne demonštrácie, na ktorých zatýkali tisíce ľudí vrátane Navaľného manželky. V Prahe ťažkoodenci zasahovali proti párty porušujúcej zákaz vychádzania, v parlamente sa im tam pobili poslanci kvôli rúškam, v Chorvátsku si užili ďalšie zemetrasenie a v Číne vyťahujú zavalených baníkov. Že tam jedenásti prežili po dvoch týždňoch sa dá považovať za zázrak, no ďalší desiati tam zrejme zarvali. A Wikipédiu tu máme už 20 rokov.