Na základe magorov z EÚ dávam v známosť, že táto stránka (vpodstate ako všetky ostatné) využíva cookie tretích strán (Google). Keď sa vám to nelúbi tak:
- cookiny v prehliadači si proste zakážte, ak viete jak na to (a keď nie, tak poproste počítačovo zdatnejších kamarátov)
- alebo odinštalujte prehliadač, odinštalujte systém, počítač / tablet / smartfón zabaľte do krabice, presťahujte sa do jaskyne a nikdy nelezte na internet
Vyberte mesiac:
Vitajte
Na týchto stránkach uverejňujem svoje mesačné súhrny udalostí, ktoré boli hlavnými témami na Slovensku či celom svete. Bola snaha to písať stručne a podľa možnosti i vtipne, snažil som sa vyhýbať showbizu, pretože toho je aj tak v bulvároch plná prdel, ale nevyhýbal som sa tragédiám, ku ktorým som sa síce snažil pristupovať citlivejšie, ale napriek tomu môžu zaváňať pre niekoho až nepríjemným cynizmom.
K jednotlivým mesiacom sa dostanete jednoducho. Proste si hore naštelujete požadovaný mesiac a trafíte sa myšou (respektíve prstom, ak na toto čumíte cez dotykový displej) do tlačítka "Zobraziť". A keďže mesačník píšem od októbra 2004, tak k starším mesiacom sa už dostať nedá.

Jún 2020

Začiatkom mesiaca to vyzeralo, že koronakríza je na ústupe. Na Slovensku sme mali skoro nulové denné prírastky, rušili sa opatrenia a všetci sa radovali. Pravda, amíci to majú furt blbé, už im tam zarvalo cez 100 tisíc ľudí a celosvetovo sa počet úmrtí vyšplhal na pol milióna. Koncom mesiaca však nové prípady začali rásť aj v niektorých európskych krajinách, i na slovensku boli dni keď pribudlo aj 20 nakazených, takže sa začalo hovoriť o druhej vlne. Faktom je, že opatrenia sa opätovne zavádzať nezačali, páč s ekonomikou je to dosť na hovno a papaláši nás chlácholili, že všetko je pod kontrolou a ide len o lokálne ohniská. Dokonca bol zrušený i zákaz nedeľného predaja.

Môžeme teda presunúť pozornosť k našej politike. Predovšetkým slávny Pellé odchádza zo Smeru a zakladá si novú stranu Hlas SD. Fico je dosť nasraný, bo Peťovi do novej strany šikovne prebehlo desať smerákov vrátane podržtašky Erika Tomáša. Robo hovorí o zrade a čuduje sa, že Pellé odmietol ním ponúkané predsedníctvo. Problémom bolo, že vlastne malo ísť len o akésy akože predsedníctvo a to bolo tou poslednou kvapkou Pellého trpezlivosti. Robo sa však nevzdáva a všade hovorí, ako už rok maká na vylepšovaní Smeru, čo však akosi nie je vidieť. Niet preto divu, že sa musí rehabilitovať so svojou novou priateľkou a čakateľkou na prokuratúru v kaštieli vo Vinosadoch. A tí blbý novinári sa ho furt pýtajú, skadiaľ na to všetko má.

Ešteže to všetko zachránil ujo Boris. Ukázalo sa, že jeho práca je tiež z podstatnej časti opajcnutá, no taťulda namiesto chlapského priznania a vyvodenia dôsledkov to dal na Fica a teda zamával pred novinármi lajstrom, podľa ktorého sa našli zhody len v 25-tich percentách a tak je to vlastne v cajku. Chudák Igy nevedel ako sa k tomu postaviť, páč keď sa onehdá púšťali s Borisom do plagiátora Danka, bola to ešte sranda, no zrazu to môže ohroziť jeho koalíciu a tak sa upokojil s vyhlásením, že to nechá na ňom. Prípadne špekuluje o zákone, ktorý by postihol všetkých plagiátorov, nech v tom chudák Boris nie je sám. Strane Za ľudí sa to moc nelúbilo a žiada Kollárovo odstúpenie, no ten odstúpiť nehodlá. Inak Kiska sa sťahuje zo zdravotných dôvodov aj z predsedníctva vlastnej strany, Sulík odvoláva Jahnátka z postu šéfa regulačného úradu a Biháriová sa dostala na čelo progresívcov, keď porazila Trubana o 5 hlasov.

Mali sme tu i kauzu Govnet, čo je vládna sieť, ktorá mala byť podľa Remišovej odpočúvaná tajomným zariadením. Pellegriny ju však zrušil vyhlásením, že oné zariadenie tam mohlo byť inštalované legálne akožto ochrana pred kyberútokmi a nechápe, prečo okolo toho robí taký humbuk. U obvineného Kajetána Kičuru sa našlo 20 zlatých tehličiek, čo naznačuje, že bývalý šéf štátnych hmotných rezerv nejaké rezervy aj robil, akurát že nie štátne. Ďalej pokračoval súd s Kočnerom, na ktorom sa Marian snažil spochybniť Threemu, čo sa mu nepodarilo a súd riešil aj Kotlebov šek na 1488 eur. Médiá tiež spomínali sté výročie Trianonu, na ktorý maďari zas tak dobre nespomínajú. Igy preto ústretovo pozval aj radikálnejšiu SMK, aby im v štýle čo bolo to bolo dohovoril, že sme s maďarmi kamaráti, no oni mu hneď strčili do rúk memorandum o autonómii, čo ho trochu rozladilo. Ešte treba spomenúť, že reportér Aktualít bol zastrašovaný zaslanou nábojnicou a hlavne útok nožom v škole vo Vrútkach, kde to bohužiaľ neprežil zástupca riaditeľa, ktorý sa pokúšal násilníka zastaviť. Ten potom zranil učiteľku, dve deti a školníka. Nakoniec ho na úteku zastrelili policajti, ktorý sa však dostali do tak blbej pozície, že pri tom zranili i seba.

Zo svetových udalostí je pozornosť dosť upriamená na amíkov. Tam podaktorým ľuďom totiž pekne hrabe a v otázke rasizmu zachádzajú do opačného extrému. Napríklad žiadajú zrušiť políciu, či klaňať sa černochom za krivdy dávno minulé. Inak nožom sa oháňal aj nejaký magor v anglickom Readingu, čo si vyžiadalo troch mŕtvych a Severná Kórea vyhodila do luftu styčný úrad, páč sa zas nasrala na Kóreu Južnú.