Na základe magorov z EÚ dávam v známosť, že táto stránka (vpodstate ako všetky ostatné) využíva cookie tretích strán (Google). Keď sa vám to nelúbi tak:
- cookiny v prehliadači si proste zakážte, ak viete jak na to (a keď nie, tak poproste počítačovo zdatnejších kamarátov)
- alebo odinštalujte prehliadač, odinštalujte systém, počítač / tablet / smartfón zabaľte do krabice, presťahujte sa do jaskyne a nikdy nelezte na internet
Vyberte mesiac:
Vitajte
Na týchto stránkach uverejňujem svoje mesačné súhrny udalostí, ktoré boli hlavnými témami na Slovensku či celom svete. Bola snaha to písať stručne a podľa možnosti i vtipne, snažil som sa vyhýbať showbizu, pretože toho je aj tak v bulvároch plná prdel, ale nevyhýbal som sa tragédiám, ku ktorým som sa síce snažil pristupovať citlivejšie, ale napriek tomu môžu zaváňať pre niekoho až nepríjemným cynizmom.
K jednotlivým mesiacom sa dostanete jednoducho. Proste si hore naštelujete požadovaný mesiac a trafíte sa myšou (respektíve prstom, ak na toto čumíte cez dotykový displej) do tlačítka "Zobraziť". A keďže mesačník píšem od októbra 2004, tak k starším mesiacom sa už dostať nedá.

Máj 2021

V koalícii je zasa bordel. Kolíková čelí odvolávaniu, páč sa vraj dostala do konfliktu záujmov ohľadom prenájmu istej budovy, hoci dôkazy moc presvedčivé neboli. Igy ju však nemá rád, Fico chce dostať kamarátov z väzby a Kollár bojuje za kamoša Pčolinského tiež. No zvyšok koalície ju podržal a keď sa za ňu hoci nie tak celkom verejne postavil aj ujo Heger, Marika to ustála. Celkovo sa nám strana Za ľudí akosi rozpadá. Silnie tlak na Remišovú, žeby to mala zabaliť o odovzdať žezlo inak populárnej Kolíkovej. Šeliga by mohol byť tiež v kurze, ale toho novinári načapali po zákaze vychádzania pri údajne pracovnej porade spolu so Žitňanskou a Drobom v akomsi podniku. Do toho chce Matovič riešiť blbú pôrodnosť navýšením dávok na dieťa a zacvakať to navýšením dépéháčky na 25 percent. Síce sa potom dušoval, že nič o 25-tich percentách nehovoril, no Sulík to vraj tak od neho počul a tak boli zasa tí dvaja na nože. Na blbú pôrodnosť možno myslel aj oľanista Čepček, keď prišiel s prísnejším návrhom ohľadom interupcií, ktoré sú pre istú skupinu politikov často najpálčivejším problémom Slovenska. Koalícia sa potom ešte hádala o kolúznej väzbe, o navyšovaní rozpočtu a o tom, či bol dobrý nápad usporiadať v centrále SISky tajné stretko, na ktorom prezidentka, premiér, predseda parlamentu a pár ďalších ministrov debatovali o možnom ovplyvňovaní vyšetrovania veľkých káuz. A keďže stretko bolo tajné, tak priaznivci konšpiračných teórií boli vo svojom živle a Fico zanietene rozvíja svoju teóriu o kajúcnikoch, čo majú byť ľudia, ktorý zámerne okydávajú jeho ľudí len preto, aby dostali nižšie tresty. Robo celkovo využíva situáciu v prospech Smeru ako sa len dá. Keď sa potom o stretku rokovalo v parlamente, vydobyl si prítomnosť Pčolinského, za čo na jeho radosť zahlasoval aj Boris, ktorý to tak cítil srdcom. Pčolinského nakoniec nepredviedli, lebo prokurátor mal iný názor, no Smeru zasa poskočili percentá o čosi nahor. Boris ešte cítil srdcom, že má dať detičkám z chudobných rodín po 333 eur, čím prekonal Pellého, ktorý chcel dať len 300, ale zato všetkým. Celé to dopadlo tak, že Matovičov rozpočet prešiel aj bez SaSky, minister pôdohospodárstva Mičovský podal demisiu, bo na post pozemkového fondu nominoval pani, ktorá figuruje v kauze obvineného Kvietika a prezidentka Zuzka sa musela zapodievať petíciou za predčasné voľby, ktorú hneď hodila na ústavný súd. Kým Boris myslel na detičky, Igy zašiel do Pittsburgu riešiť budúcnosť US Steelu a keď sa vrátil čakala ho studená sprcha, páč nasratý Suja ho v parlamente ošpricoval vodou.

Pandémiu tu máme furt, no keďže je na ústupe, už nie je témou číslo jedna. Vďaka antivaxerom sa k nej možno vrátime na jeseň. Každopádne núdzový stav bol konečne zrušený a reštiky mohli otvoriť svoje terasy, čo však vo výnimočne studenom a upršanom máji nebolo až také terno. Aj očkovanie napreduje. Sputnik síce stále čaká v skladoch na svoju expiráciu a očkovanie Astrou Zenecou bolo pozastavené potom, čo zomrela jedna učiteľka na krvné zrazeniny, takže mnoho ľudí sa poodhlasovalo z druhej dávky, no tí ostatný sa stávajú hrdými vlastníkmi certifikátov o zaočkovanosti, ktoré im boli naprd. Ako to už na Slovensku chodí, kým niečo zmysluplné príde z hora, dole si to urobia po svojom a tak každé očkovacie centrum malo vlastný certifikát, čo dosť skomplikovalo účasť na dohode o cestovaní medzi krajinami, ktoré na to išli predsalen rozumnejšie. Odporcovia vakcín na vakcíny zvalili aj smrť moderátorov Viršíka a Miklánka, hoci táto súvislosť sa po pitve nepreukázala. Jankovská sa konečne dostala z väzby a dostala sledovací náramok a šéf NAKY Braňo Zurian sa vzdáva funkcie a odchádza z polície, aby nemaril vyšetrovanie, páč nejaký exsiskár Beňo zatknutý v rámci akcie Judáš naňho práskol, že vynášal voľajaké informácie. Polícia ho potom prišla zatknúť, no Zurian bol zrovna v zahraničí. V Demänovskej Doline síce obmedzili ďalšiu výstavbu, no keďže stavieb je tam už aj tak jak nasratých, zas taký dôvod k radosti to nebol. Ešte sme tu mali nejaké tie záplavy, čo bolo najblbšie v Rudne nad Hronom, kde sa pretrha hrádzka, ktorá bola postavená ešte za čias Radičovej a mala práve takýmto prúserom zabrániť. Tak to dopadá, keď na údržbu už nevyšli peniaze. Nedostatočná údržba bola zrejme dôvodom ďalšej tragédie, keď sa pred uzavretím dverí pohol v Bratislave výťah a stálo to život jedno batoľa.

Talianom sa zas zrúbala lanovka, čo stálo život 14-tich nešťastníkov a v Mexiku skydol most metra, keď tadial zrovna prechádzala súprava, čo nerozdýchalo 23 ľudí. Obzvlášť smutný bol masaker v ruskom Kazani, kde si šiel magor považujúci sa za boha zastrieľať do školy, zabil 9 ľudí, z toho 7 detí a cez 20-tku ich zranil. Medzi Izraelom a Palestínou tiež lietajú nejaké bomby a povráva sa, že aj v takej Francii sa k voľačomu schyľuje, páč poniektorým vysokým armádnym papalášom lezie na nervy prílišná pozitívna diskriminácia menšín podporovaná súčasnými politikmi. Amíci riešili iný problém. Niekto im tam hackol ropovod, takže benzínky boli bez šťavy. Do toho sa urval z Antarktídy ľadovec veľký jak Malorka, Billy a Melinda Gatesovci sa nečakane rozvádzajú a bieloruské úrady pod zámienkou bomby na palube donútili k pristátiu v Minsku lietadlo, aby odtiaľ odvliekli novinára, ktorý sa nepáčil Lukašenkovi. Letecké spoločnosti na to začínajú obchádzať vzdušný priestor Bieloruska. Ale aspoň sme mohli sledovať Sagana na Gire a hokejistom sa na majstrovstvách tiež nedarilo zle.