Na základe magorov z EÚ dávam v známosť, že táto stránka (vpodstate ako všetky ostatné) využíva cookie tretích strán (Google). Keď sa vám to nelúbi tak:
- cookiny v prehliadači si proste zakážte, ak viete jak na to (a keď nie, tak poproste počítačovo zdatnejších kamarátov)
- alebo odinštalujte prehliadač, odinštalujte systém, počítač / tablet / smartfón zabaľte do krabice, presťahujte sa do jaskyne a nikdy nelezte na internet
Vyberte mesiac:
Vitajte
Na týchto stránkach uverejňujem svoje mesačné súhrny udalostí, ktoré boli hlavnými témami na Slovensku či celom svete. Bola snaha to písať stručne a podľa možnosti i vtipne, snažil som sa vyhýbať showbizu, pretože toho je aj tak v bulvároch plná prdel, ale nevyhýbal som sa tragédiám, ku ktorým som sa síce snažil pristupovať citlivejšie, ale napriek tomu môžu zaváňať pre niekoho až nepríjemným cynizmom.
K jednotlivým mesiacom sa dostanete jednoducho. Proste si hore naštelujete požadovaný mesiac a trafíte sa myšou (respektíve prstom, ak na toto čumíte cez dotykový displej) do tlačítka "Zobraziť". A keďže mesačník píšem od októbra 2004, tak k starším mesiacom sa už dostať nedá.

Október 2019

Tak Božský Kája Gott si na niekoľko dní uzurpoval podstatnú časť mediálneho priestoru tým, že chudák skonal. Na poslednú rozlúčku sa do Čiech dotrepali aj nejaký slovenský politici. Kým Kája sa s nami už definitívne rozlúčil, taký Jožko Ráž stále len sľubuje odchod, no furt mu to nejak nevychádza. Tentoraz nás obšťastnil novým klipom, v ktorom sa hrá na drsňáka a mieri na novinára hračkárskou pištoľkou, čo v tieni vyšetrovania vraždy Kuciaka vyznieva trošku rozpačito. Inak samotné vyšetrovanie onoho činu bolo oficiálne ukončené a vyšetrovací tým rozpustený. Obvinený Andruzsko sa dohodol s prokurátorom na treste a napráskal nejaké veci na exministra Richtera a ministerku Sakovú. Jankovská kompromitovaná Kočnerovou Threemou presedlala z tajomníčky na sudkiňu, čo sa nedá chápať ani ako špatný vtip, hlavne keď vyšlo najavo ako údajne v kauze zmenky ovplyvňovala inú sudkyňu v prospech uja Kočnera. Inak slovíčko "údajne" začalo byť veľmi populárne po zverejnení 39 hodinovej nahrávky kauzy Gorila, ktorá dosť nasrala uja Haščáka z Penty. Ten chudák totiž údajne za tú nahrávku zacáloval Mariánovi milión éčiek, zatiaľčo si teraz každý môže zadarmo vypočuť, ako údajne obšťastňuje pani Bubeníkovú z vtedajšej SDKÚ. Okrem iného je tam počuť kopec hlasov podobných hlasom rôznym dôležitým ľuďom. Fico točil to svoje dokola a teda, že je to celé problém Dzurindovej vlády, on bol len chudák v opozícii a furt nechápe, prečo chcú novinári riešiť jeho pitný režim. Akurát zabudol dodať, že okrem žiadosti o kolu sa v onom byte rozhovoril aj o iných veciach. No možno sa k tomu nedostal, páč keď sa pred neho na tlačovke natrepal Matovič s transpartom, tak to zabalil. Inak pred touto nahrávkou bola zverejnená ešte jedna, v ktorej sa Kočner vyhrážal Trnkovi, že ho pre nahrávku Gorili zabijú, páč sa ňou vyhrážal Haščákovi, ktorý za ňu Marianovi predsa zaplatil. No ale naspäť ku Threeme. Koncom mesiaca uznal súd správy z tejto appky ako dôkaz, čo dostalo do blbej situácie aj podpredsedu parlamentu Glváča, bo sa tam našiel tiež a podľa všetkého si s Mariánom celkom dobre rozumeli. Igy okamžite žiada odvolanie, Glváč mu na to, že sa nenechá vydierať a hoci kontakt s Kočnerom kupodivu nepoprel ako to smeráci majú v obľube, postavil sa zaňho Fico so slovami, že bude za svojimi stáť v dobrom aj zlom.

Opozičné strany sa chcú akože veľmi spájať, no jediné na čom sa v podstate zhodnú je, že treba odstaviť Smer. Aj Bugy hovorí, že teraz by už so Smerom do koalície nešiel, i keď s jeho Mostom to vypadá dosť blbo, keďže sa mu nepodarilo ukecať zlúčenie s ostatnými maďarsky orientovanými stranami. Aj SaSke ubúdajú preferencie, lebo zo strany zdrhajú ďalší ľudia. Na druhej strane si ujo Harabín založil stranu Vlasť, na prvej tlačovke vyzval novinárov k otázkam, na ktoré ani nečakal a zdrhal do najbližšej reštiky zo slovami, že ide pracovať pre stranu Vlasť. Novinári sa tam však nasáčkovali za ním, takže to celé vyznelo dosť trapne. Novú stranu menom Slovenská Liga si založil aj starý dobrý Mečiar. Z politiky ešte treba spomenúť, že Kálavská chce odvolať šéfa úradu nad zdravotníckou starostlivosťou, bo licenciu na záchranky dostala firma s prepojením na ľudí onoho úradu, Kiska prežil operáciu srdca a Čaputovie Zuzka vymenovala posledných šiestich sudcov ústavného súdu.

Oproti tomu, čím sme žili na Slovensku, boli svetové udalosti dosť o ničom. Rusom sa pri Ľvove zrýpal nákladný Antonov, čo 5 ľudí neprežilo, poliakom to v parlamentných voľbach na tesnotku vyhrali konzervatívci a v Japonsku zasadol na trón nový cisár, čo sa neobišlo bez prítomnosti viacerých svetových papalášov. No a britom to zas nevyšlo s tým brexitom, takže dostali odklad do konca januára. V anglickom Essexe bol ešte nájdený kamión s 39-mi udusenými imigrantami z Číny, zatiaľčo Kaliforniu sužujú požiare a v Pakistane koncom mesiaca vzplanul vlak, čo vyrobilo cez 70 nebožtíkov. Do toho Erdogan sníva o atomovke a zas sa drbe do Kurdov, pričom odkazuje Európe, že ak mu budú do toho pindať, pošle nám sem utečencov. Americkým silám sa podarilo dostať šéfa islamského štátu, nejakého Baghdádího, no priamo oni ho nezabili. Ten magor sa totiž na úteku odpálil aj so svojimi troma deťmi. Donald tvrdil, že zomrel jak zbabelec a že chce zverejniť záznam jeho smrti. Treba ešte spomenúť takú blbú havárku na českej dé jedničke, kde to pri Prahe narazilo niekoľko áut do prekotenej cisterny, ktorá začala horieť a jeden človek to neprežil. Následne tam nejaký ponáhľač sundal blikajúce policajné auto. U nás sa akurát v Košiciach zrazili dve električky, čo sa nezaobišlo bez troch zranených a šoféra museli vystrihávať.