Na základe magorov z EÚ dávam v známosť, že táto stránka (vpodstate ako všetky ostatné) využíva cookie tretích strán (Google). Keď sa vám to nelúbi tak:
- cookiny v prehliadači si proste zakážte, ak viete jak na to (a keď nie, tak poproste počítačovo zdatnejších kamarátov)
- alebo odinštalujte prehliadač, odinštalujte systém, počítač / tablet / smartfón zabaľte do krabice, presťahujte sa do jaskyne a nikdy nelezte na internet
Vyberte mesiac:
Vitajte
Na týchto stránkach uverejňujem svoje mesačné súhrny udalostí, ktoré boli hlavnými témami na Slovensku či celom svete. Bola snaha to písať stručne a podľa možnosti i vtipne, snažil som sa vyhýbať showbizu, pretože toho je aj tak v bulvároch plná prdel, ale nevyhýbal som sa tragédiám, ku ktorým som sa síce snažil pristupovať citlivejšie, ale napriek tomu môžu zaváňať pre niekoho až nepríjemným cynizmom.
K jednotlivým mesiacom sa dostanete jednoducho. Proste si hore naštelujete požadovaný mesiac a trafíte sa myšou (respektíve prstom, ak na toto čumíte cez dotykový displej) do tlačítka "Zobraziť". A keďže mesačník píšem od októbra 2004, tak k starším mesiacom sa už dostať nedá.

Septemner 2019

Bol to mesiac veľkých klimatických protestov. Za všetko mohla 16-ročná švédska aktivistka Grétka, ktorá tak oduševnene nadávala politikom, že hovno robia a tým jej kazia detstvo, že si z nej mnohý kvôli tomu robili prdel. Na druhej strane treba priznať, že vedci sa snažia na tento prúser poukázať už nejaký ten rok bez podobne emocionálnych výlevov, no všetci ich mali na háku. Avšak na Trumpa Grétka až tak nezapôsobila, páč ten má boj s klimatickými zmenami furt na háku a tiež si z nej robí srandu. Akurát sa špekuluje, či nebude čeliť impíčmentu. Naviac Irán pohrozil amíkom totálnou vojnou. Celé to začalo útokom jemenských povstalcov na ropné zariadenia v Saudskej Arábii. Amíci z toho obvinili Irán, páč jemenský povstalci sa síce k útokom prihlásili, no Irán ich vraj vojensky podporuje. Taktiež sú tu sankcie, ktoré by podľa jadrovej dohody z 2015-teho byť nemali, takže iránci hádžu bobek na obmedzenie svojho jadrového programu a obnovujú ho. Indii sa nepodarilo bezposádkovou raketou pristáť na Mesiaci a britom sa stále nepodaril brexit, bo Boris stráca väčšinu a v kurze sú predčasné voľby. Do toho krachla najstaršia a najväčšia cestovka na svete, cestovka Thomasa Cooka, ktorý ju založil ešte v 19-tom storočí a ktorá v súčasnosti zgrupovala mnohé dcérske cestovky. Tým sa dostalo do blbej situácie množstvo hotelov po celom svete, ktoré boli na onej cestovke závislé. Ešte treba spomenúť, že v Amerike sa užívatelia elektronických cigariet dostali do vážnych zdravotných problémov a český Kája Gott bojuje s leukémiou.

Na Slovensku to bolo dosť veselé. Hneď prvého septembra náš kapitán slávnostne vztýčil na slávnostne postavenom stožiari vlajku, ktorú potom 30.-teho museli zložiť, bo ju potrhal vietor. Potom si vymyslel ďalšiu sprostosť a to predĺženie volebného moratória na 4 týždne, ktorý majú len v niektorých rozvojových krajinách a tie nie sú zrovna baštami demokracie. Súdruh Fico sa k tomu priklonil so slovami, žeby nedbal, ak by to bolo aj dvakrát toľko. Okrem toho sa kapitán pochytil s ministrom financií Kamenickým, ktorý popri všetkých tých sociálnych balíčkoch nemôže ani bohovi zbúchať nejaký rozumný rozpočet a tak špekuloval o zdražovaní cigariet. Danko mu však visvetlil, že dlhová brzda je blbosť, čo využil Matovič a provokatívne mu núkal letenku do Grécka. Kapitán to nezvládol a pred pobavenými poslancami vynadal Igimu do buzerantov. Aj taký Fico si zanadával jak dlaždič, lebo konečne bolo zvolených 18 nominantov na ústavných sudcov a to vo verejnej voľbe, ktorú smeráci tvrdošijne odmietali. Inak Robo nemal až tak dobrý mesiac. Keď odsúdili kotlebovca Mazureka za nenávistné prejavy, Fico zadrel, že Mazurek vravel len to, čo si všetci aj tak myslia a nakoniec zrejme s ťažkým srdcom prenechal prvé miesto na volebnej kandidátke Pellegrinimu. Bývalá druhá tvár Smeru, Kaliňák, si medzitým založil advokátsku firmu v budove dubnickej zbrojovky a z postu tajomníčky sa stiahla Jankovská, keďže sa v auguste objavila v Kočnerovej Threeme. Inak problém s kandidátkou mali aj v SaSke. Preferencie im padajú a Riško tomu asi moc nepomohol, keď otvorene povedal, že vzbúrenecká platforma vedená Galkom sa na kandidátku nedostane a ak sa im to nepáči, môžu ísť. Aspoňže sa mu vrátila Nicholsonová, ktorú Sulík friško šupol na druhé miesto. Z politiky treba ešte spomenúť, že Drucker si založil stranu Dobrá Voľba a opozícia chcela odvolať Pellegriniho.

Taký Kočner sa rozvyprával na súde o kauze Zmenky. Vraj si s ním bola blízka aj Nicholsonová ešte v časoch, keď robila novinárku. Na NAKA ohľadom Kočnera vypovedal Haščák z Penty, ktorý časté rozhovory s Marianom komentoval tým, že mu musel visvetlovať, prečo ho penťácke médiá nelichotivo vykresľujú. Taktiež sa potvrdilo, že nahrávka Gorily, ktorú našli vlani na Kočnerovom úesbéčku je autentická. Istý Černák, ktorý prijal od Ruska vraždu obchodnej parťáčky, sa Volzovej ospravedlnil, čím dostal Ruska do blbej situácie, lebo ten furt tvrdí, že si nič také neobjednal. A prípad Kuciak bol oficiálne uzavretý. Napriek tomu sa konal pochod za Slušné Slovensko a neskôr aj pochod za život, ktorý bol namierený proti interupciám a na ktorom sa priživili aj kotlebovci. V školách začali platiť obedy zadarmo, okolo čoho bol docela bordel, páč vlastne zadarmo neboli. Príspevok od štátu totiž nestačil a rodičia museli doplácať. Vyskytli sa však aj nejaký tí magori, či tragédie. Na dé jedničke otrieskaval autá obuškom nejaký magor, ktorého museli znehybniť nejaký šoféri, v Trnave horel sklad s chemikáliami a tak to smrdelo, že museli evakuovať blízke okolie a pri Nitre sa zdžubal jeden z našich MIGov, takže máme už len dva. Pilot sa našťastie stihol katapultovať. Podobné šťastie už nemali traja nešťastníci, ktorých auto pri Rožkovanoch zmietol vlak. Šlo o priecestie, kde je kvôli slnku blbo vidno na semafór, podobná nehoda sa tam už v minulosti stala a to dokonca tou istou lokomotívou. V Nitre bohužiaľ na konci mesiaca spadol v silnom vetre strom na prechádzajúcich žiakov, z čoho to jeden 14-ročný chlapec neprežil a ďalší dvaja boli zranený. Kiež by si to odniesla len Dankova zástava.