Len pre info. Táto stránka (vpodstate ako všetky ostatné) využíva cookie tretích strán (Google). Keď sa vám to nelúbi tak:
- cookiny v prehliadači si proste zakážte, ak viete jak na to (a keď nie, tak poproste počítačovo zdatnejších kamarátov)
- alebo odinštalujte prehliadač, odinštalujte systém, počítač / tablet / smartfón zabaľte do krabice, presťahujte sa do jaskyne a nikdy nelezte na internet
Vyberte mesiac:
Vitajte
Na týchto stránkach uverejňujem svoje mesačné súhrny udalostí, ktoré boli hlavnými témami na Slovensku či celom svete. Bola snaha to písať stručne a podľa možnosti i vtipne, snažil som sa vyhýbať showbizu, pretože toho je aj tak v bulvároch plná prdel, ale nevyhýbal som sa tragédiám, ku ktorým som sa síce snažil pristupovať citlivejšie, ale napriek tomu môžu zaváňať pre niekoho až nepríjemným cynizmom.
K jednotlivým mesiacom sa dostanete jednoducho. Proste si hore naštelujete požadovaný mesiac a trafíte sa myšou (respektíve prstom, ak na toto čumíte cez dotykový displej) do tlačítka "Zobraziť". A keďže mesačník píšem od októbra 2004, tak k starším mesiacom sa už dostať nedá.

September 2021

1. septembra sa Fico dočkal demonštrácií, na ktoré predtým tak vytrvalo zvolával. Vykrikoval na nich, ako prezidentka šliape po ústave, čo bolo dosť divné nakoľko on sám po nej dva mesiace dozadu chcel, aby protiústavne odklepla referendum. V Bratislave museli policajti použiť i slzný plyn. Inak Robovi tento mesiac šla karta. Prihrieva si polievočku na informáciách o veľkom zdražovaní energií a preferencie mu utešene rastú. Zrazu sa chce kamarátiť s Pellegrinim, ktorý je však zdržanlivý a evidentne si to nechce tak celkom pokaziť aj u iných strán. Ficovi taktiež pomáha bordel v polícii. Žilinka začiatkom mesiaca dosť emotívne visvetľoval prepustenie Pčolinského a Haščáka. Akurát pri tom nepozval novinárov komerčných médií, ktoré sa na to dosť naštvali. Žilinka tak napríklad považuje za mocenský zásah zrušenie slávneho paragrafu 363, ktorý umožňuje mocenské zásahy jemu. Kollár sa Žilinku zastáva a nechce ani bohovi počuť o rušení tohto paragrafu, tradične hrozí odchodom z vlády a Igy po prvý raz špekuluje, či by im bez Borisa nebolo lepšie. Situácia v polícii je vskutku dosť neprehľadná. Takzvaný antitím policajnej inšpekcie zabásol nejakých vyšetrovateľov NAKA, ktorý makali na akcii Očistec a svojho vlastného šéfa. Vybrali si na to deň príchodu pápeža. Začalo sa hovoriť o vojne policajtov, opozícia v tom vidí ďalší dôkaz rozvratu právneho štátu a vracia sa k svojej mantre o predčasných voľbách. Ono to aj vyzerá ako politická záležitosť, páč inšpekcia je ešte plná ľudí dosadených minulou Ficovou garnitúrou a tak Lipšic začína trúsiť reči, že sa nebude diviť, ak zabásnu aj jeho. Každopádne bol zabásnutý exšéf NAKA Kaľavský, do väzby doputoval aj príbuzný exministra Žigu, ba policajti si prišli aj po známu influencerku Plačkovú, i keď tu šlo o protidrogový záťah. Zuzku ale po pár dňoch pustili a bude stíhaná na slobode. Obvinený boli aj nejaký novinári, napríklad taká Tódová, páč vraj uverejnili utajované veci, no generálna prokuratúra obvinenie po pár dňoch stiahla. Zametač Kováčik už má svojich 14 rokov istých spolu s prepadnutím majetku, takže možno práve preto Počiatek friško prepisoval majetok na manželku. Exprokurátor Trnka sa furt cíti byť nevinný, bo nezákonne získaný dôkaz podľa neho dôkaz nie je, čo sú dosť zaujímavé myšlienky, páč ak nezákonne natočíte nezákonný skutok, tak skutok sa tým pádom nestal, lebo dôkaz ste získali nezákonne. Kočner, Zsuzsová a stará partia má na krku po nazhromažení dostatočného množstva snáď zákonných dôkazov ďalšiu žalobu za prípravu vrážd Lipšica, Žilinku a Šufliarskeho.

Opozícia využívajúc tento chaos sa stále pokúša odvolať Mikulca. Keď mal Fico k tomu pokec, Matovič sa k nemu pristavil s papierikom, na ktorom sa vynímal mierne pozmenený citát pesničkára Kryla - "Vrah na rohu ulice o morálce káže". Podľa Borisa to bolo v cajku, páč takéto názorné materiály je síce zakázané do parlamentu nosiť, ale už nie je zakázané ich tam priamo vyrobiť. Fico sa na to nasral a povedal, že lepšie byť mafiánom ako plagiátorom a hádka naberala na obrátkach. Čo už podľa Borisa v cajku nebolo, bolo vytvorenie pracovnej skupiny k tomu bordelu v polícii, na ktorej sa domietal účastniť a mal také reči, že sa nebude podieľať na nahradení smeráckej mafie mafiou čurillovskou. Čurilla je pritom jedným z NAKÁčov, ktorých zabásli. Okrem toho sa Kollár vrátil k svojej srdcovke nájomných bytov, ale tá nebola tak zaujímavá ako rozpad strany Za ľudí. Šesťčlenná frakcia Kolíkovej prestúpila do Sulíkovej strany SaS a tak Riško tvrdo požaduje, aby Kolíková ostala ministerkou spravodlivosti. Ale Igorovi to ani bohovi nevychádza a hovorí, že aj keď sa Sulíkovci o čosi rozrástli, na ďalšie kreslo proste nemajú a teda bez otvorenia koaličnej zmluvy to nepôjde. Veronike v strane Za ľudí ostali štyria ľudia, čím ako poslanecký klub skončili. Politici ešte riešili 4-dennú návštevu pápeža, kam napokon pustili aj otestovaných a prekonaných a na Luníku sa kvôli nemu aspoň trochu poupratovalo. Fico sa vyhrážal prezidentke, že pošle na ňu ulicu, prezidentka prečítala správu o stave republiky, kde sa snažilia byť dosť zdržanlivá a v Bratislave protestovali blokáciou dopravy autobusári.

Ale prichádza jeseň a to znamená, že počet korona pozitívnych opäť utešene stúpa. A nebolo to len zásluhou padreho, páč čísla začali stúpať ešte pred ním. Okresy sa prefarbujú na červeno, podaktoré aj na bordovo, pozitivita prekračuje 10 percent a objavujú sa aj mŕtvy. Matovič mal začiatkom mesiaca problém s Lengvarským, páč sa mu nelúbi, že neprichádza s nápadmi, ako zvýšiť zaočkovanosť. I keď Igyho akcie typu Sputnik a lotéria, tiež neboli bohvieaké terno. Hovorí sa o tretích dávkach ohrozených skupín a očkovaní detí, ktorým hrozí ťažký priebeh. Niektoré krajiny zvažujú povinné očkovania, či už celej populácie alebo aspoň zdravotníkov. Na druhej strane, tam kde majú vysokú očkovanosť, napríklad v takom Nórsku, opatrenia napriek štvrtej vlne uvoľňujú. V Amerike však počet obetí prekročil počet obetí španielskej chrípky. Aj keď nie percentuálne, keďže začiatkom 20-teho storočia mali menej obyvateľov. V Nemecku nejaký chlap odbachol pumpára, lebo chudák pumpár po ňom chcel nasadené rúško.

Amíci to mali blbé aj po hurikáne Ida, ktorá si vyžiadala 50-tku obetí. Na Kanárskych rachla sopka a valiaca sa láva odrovnala stovky budov vrátane kostola, v Taliansku dvoch ludí zmietlo tornádo, nad Antarktídou sa vytvorila toho roku rekordne veľká ozonová diera a v Rusku sa zdžubal počas technického letu Antonov, ktorý vyrobil 6-tich nebožtikov. Južnej Afrike sa to pre zmenu trochu pomlelo. Černosi a indovia si dali navzájom do držky a výsledkom bolo 36 mŕtvych. Taktiež nám zomrel Belmondo. V takej Guinei prebehol puč, vzbúrenci vraj zajali viac ako 80 ročného prezidenta, lebo ten dedko chcel aj dotretice kandidovať, no vláda tvrdí, že tomu zabránila. Talibancom sa na druhej strane podarilo obsadiť aj Pandžšír. Frantíci sa nasrali na američanov, pretože majú rozrobené atomové ponorky pre Austráliu, no amíci ich mali z toho vyšachovať nejakou dohodou s britmi a austrálanmi. Maďari vyfasovali rekordnú pokutu, keď na futbale fanúškovia svojským spôsobom privítali anglických černošských hráčov, samotný briti riešili problém s dodávkou pohonných hmôt tak, že hromadne skupovali benzín do foroty a prázdne benzínky potom museli zatvárať a FBI po dvadsiatich rokoch odtajnili veci okolo 11. septembra. My sme sa akurát mohli pochváliť unikátnou diaľničnou križovatkou, v ktorej akosi nefunguje vzájomné prepojenie križujúcich sa diaľnic a všetci sa hádajú, kto za to môže. Nedostatok čipov sa podpisuje k zdražovaniu elektroniky a áut a frau Merkel nám po 16-tich rokoch nemeckého bačovania dáva politické zbohom, takže šetcia s napätím čakali, ako tie nemecké voľby dopadnú.